Care este cea mai penalizată echipă din istoria NFL?

Oakland Raiders

A existat vreodată un joc NFL fără penalty?

Însă, doar de patru ori în istorie, un meci NFL nu a avut penalty-uri pentru niciunul dintre cluburi. Ultimul joc fără penalty a avut loc acum mai bine de 70 de ani. Steelers, supranumiți inițial Pirații, au distincția de a fi parte din prima și ultima dată care a avut loc.

Care sunt cele mai multe penalizări într-un joc NFL?

Raiders au stabilit un record NFL cu 23 de penalty-uri într-o victorie de 30–24 în prelungiri împotriva lui Buccaneers duminică. Penalty-urile, care au totalizat 200 de metri, au doborât recordul anterior de 22 atins de trei francize. Brooklyn Tigers și Chicago Bears au comis câte 22 într-un joc în 1944, iar cei 49ers au atins marcajul în 1998.

Ce procent din jocurile NFL sunt penalizări?

Din 2002, infracțiunile NFL au câștigat primul down la puțin mai mult de un sfert din jocurile lor din joc (28 la sută). Dacă jocul precedent a inclus o penalizare ofensivă, aceasta scade la mai puțin de 14%.

Ce echipă NFL a beneficiat cel mai mult de penalty-uri?

Nicio echipă NFL nu beneficiază mai mult decât Green Bay de penalty-uri pro și contra. Packers au primit 501 de metri de penalty-uri adverse în primele șase săptămâni ale sezonului 2019. Acesta este cel mai mult din ligă cu 45 de metri.

Care sunt cele mai multe penalități acordate într-un meci de fotbal?

Meciul Copa America din 1999 dintre Argentina și Columbia deține recordul pentru cele mai multe penalty-uri acordate într-un singur meci de turneu internațional. În acea zi au fost executate 5 penaltyuri, iar Columbia a câștigat meciul cu 3-0.

Încă 12 coloane

Manchester United

Cine primește cele mai multe penalty-uri în Premier League?

Man Utd aproape record pentru cele mai multe penalty-uri dintr-un sezon – Premier Leaguewww.premierleague.com › știriwww.premierleague.com › știri

Cine a primit cele mai multe penalty-uri în Premier League?

Statistici jucătorului Clasament Numele echipei Penalties marcate1Leicester City72Liverpool43Brighton & Hove Albion44Chelsea312